Świetlówki do terrarium

Filtr

Nowe produkty

Świetlówki do terrarium Ilość produktów: 14

Światło emitowane przez świetlówki terrarystyczne (T8 Reptistar, Reptilight, Reptile) ma barwę bardzo zbliżoną do naturalnego spektrum światła słonecznego (temperatura barwowa 6500K). Takie warunki świetlne występują w obszarach o znacznym nasłonecznieniu (np. pustynie).

Promieniowanie UVB i UVA w terrarium

Większość gatunków zwierząt potrzeb...

Światło emitowane przez świetlówki terrarystyczne (T8 Reptistar, Reptilight, Reptile) ma barwę bardzo zbliżoną do naturalnego spektrum światła słonecznego (temperatura barwowa 6500K). Takie warunki świetlne występują w obszarach o znacznym nasłonecznieniu (np. pustynie).

Promieniowanie UVB i UVA w terrarium

Większość gatunków zwierząt potrzebuje odpowiedniej dawki promieniowania ultrafioletowego do właściwego bytowania. Zazwyczaj przez przynajmniej 10-12 godzin na dobę. Przed zakupem takiej świetlówki terrarystycznej ważne jest zapoznanie się z potrzebami trzymanych w terrarium gatunków. Unikniemy później kłopotów związanych z hodowlą naszego ulubieńca.

Świetlówki terrarystyczne T8 z naszej oferty posiadają optymalny stosunek 2-5% UV-B i 30% promieniowania UV-A, które jest wymagane przez gady do prawidłowego procesu syntezy witaminy D3.

Wysoki wskaźnik oddawania barw gwarantuje naturalny wygląd terrarium bez "przekłamania" barw.

Oświetlenie do terrarium

Oświetlenie terrarium stanowi substytut naturalnego światła słonecznego, więc należy zadbać o to, aby w terrarium znalazły się najwyższej jakości świetlówki. Więcej na temat doboru oświetlenia do terrarium przeczytacie w artykule Oświetlenie do terrarium - jakie wybrać?

Świetlówki terrarystyczne T8

Oferowane w naszym sklepie świetlówki terrarystyczne firm Sylvania, Narva i Diversa posiadają optymalny stosunek promieniowania UV-B i UV-A.

Promieniowanie UV typu B wymagane jest przez gady do prawidłowego procesu syntezy witaminy D3, natomiast promienie UV typu A stymulują apetyt, wzmacniają aktywność i zachowania rozrodcze.

Świetlówka terrarystyczna T8 powinna być dobrana zarówno do wymiarów terrarium, jak i gatunku gada, który będzie się w nim znajdować. Do zapewnienia naturalnego cyklu dnia i nocy mogą Państwo wykorzystać dostępne w AQUA-LIGHT zegary sterujące

Akcesoria elektryczne do terrarium

W ofercie sklepu, oprócz świetlówek terrarystycznych T8, znajdziecie Państwo również osprzęt elektryczny do świetlówek.

Wiadomo, że do użycia świetlówki w terrarium niezbędny będzie układ zasilający oraz jej odpowiednie zamocowanie.

Zasilanie świetlówek T8

Świetlówki liniowe T8 nie będą działać bezpośrednio po podłączeniu ich do sieci - potrzebne jest odpowiednie urządzenie stabilizacyjno-zapłonowe czyli statecznik.
Świetlówki T8 (o średnicy 26mm) współpracują zarówno z elektronicznymi statecznikami dedykowanymi do świetlowek T8, jak i ze statecznikami magnetycznymi.

Jeśli zastosujemy statecznik magnetyczny należy też pamiętać o starterze (zapłonniku) wywołującym zapłon świetlówki T8.

Każda świetlówka działa z dedykowanym do niej statecznikiem. Należy o tym pamiętać i dobrać statecznik dostosowany do konkretnej mocy świetlówki.

Mocowanie świetlówek T8 w terrarium

W terrarium świetlówki T8 powinny być zamontowane w miejscu, do którego nasze zwierzątko nie ma dostępu np. za siatką w górnej części terrarium. Jest to ważne, ponieważ świetlówki - prócz światła - wytwarzają również energię cieplną i dotknięcie do rury świetlówki może poparzyć naszego ulubieńca.

Świetówki mogą być zamocowane w oprawkach (np. hermetycznych lub bryzgoszczelnych z odpowiednim zabezpieczeniem przed pyłem i wodą). Do przymocowania świetlówki do podłoża mogą posłużyć też uchwyty z metalu lub z tworzywa.

Wszystkie akcesoria do terrarium dostępne są w naszym sklepie. Zapraszamy!

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Śledź nas na Facebooku