Kategorie

Producenci

Nowe produkty

ŚWIETLÓWKI UV

W naszym sklepie internetowym AQUA-LIGHT.pl znajdą Państwo bogatą ofertę specjalistycznych świetlówek UV - począwszy od
świetlówek UV-A, poprzez świetlówki UV-B, aż po promienniki nadfioletu UV-C. Oferta jest wciąż uzupełniana o nowe produkty, dlatego warto tutaj zaglądać.

Podkategorie

Świetlówki UVA

Świetlówki blacklight blue

Świetlówki terrarium

Promienniki UVC

 

Czym jest promieniowanie ultrafioletowe?

Świetlówki UV emitują promieniowanie ultrafioletowe o długości fali od 100 nm do 400 nm.

Rozróżniamy promieniowanie UV-A, UV-B i UV-C, ten sposób podziału promieniowania ultrafioletowego wiąże się z jego oddziaływaniem na organizmy żywe.

  • UV-A (315-400 nm) – nie stanowi ono bezpośredniego zagrożenia dla organizmów żywych, choć przy długiej ekspozycji uszkadza włókna kolagenowe i powoduje starzenie się skóry.
  • UV-B (280-315 nm) – również nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla organizmów żywych, w organizmie człowieka i zwierząt powoduje wytwarzanie niezbędnej witaminy D. Odpowiednią kombinację promieni UV-A i UVB stosuje się np. w terrarystyce.
  • UV-C (100-280 nm) – jest zabójcze dla żywych komórek, powoduje uszkodzenie ich organelli oraz rozpad kwasów rybonukleinowych. Ich bakteriobójcze działanie jest wykorzystywane w dezynfekcji i sterylizacji.

W ofercie AQUA-LIGHT znajdują się specjalistyczne źródła światła emitujące promieniowanie ultrafioletowe. Odpowiednio dobranie świetlówki UV stosuje się od prostych lamp owadobójczych, aż po dezynfekcję i sterylizację wody, powietrza i powierzchni.


Śledź nas na Facebooku