Świetlówki UV-A do lamp owadobójczych

Nowe produkty

Świetlówki UV-A do lamp owadobójczych Ilość produktów: 14

Świetlówki UV do lamp owadobójczych emitują promieniowanie ultrafioletowe typu A (długość fali ok. 370 nm) widoczne i bardzo atrakcyjne dla owadów latających, takich jak muchy, komary, osy, ćmy itp.

Świetlówki te występują w wersji T5 (średnica 16 mm), T8 (średnica 26 mm) i T12 (średnica 38 mm), a także w formie świetlówek kompaktowych z trzonkiem G23. Przeznaczone są:

- do zwabiania owadów latających np. much, os, komarów,
- do lamp owadobójczych różnych producentów - należy pamiętać o dopasowaniu wymiarów świetlówki i jej mocy
  do modelu lampy owadobójczej,
- do stosowania w gastronomii, sklepach z żywnością, restauracjach czy w ogrodach (np. zadaszonych altanach) itp.

Świetlówki występują w opcji z folią antyrozbryzgową HACCP oraz tradycyjne wersje niefoliowane.

W miarę upływu czasu promieniowanie UV w świetlówkach do lamp owadobójczych zmniejsza się, dlatego są mniej efektywne w działaniu i należy je systematycznie wymieniać. Zazwyczaj robi się to co 6 miesięcy, a max. raz na 12 miesięcy.

UWAGA: Promieniowanie UV-A jest niewidoczne dla ludzi i w zasadzie najmniej szkodliwe spośród promieniowania UV dla zdrowia człowieka, jednakże nie należy długotrwale narażać się na to promieniowanie. Długoletnie narażanie się na promieniowanie UV-A może powodować starzenie się skóry, a w niektórych przypadkach nawet zaćmę (tzw. zaćmę fotochemiczną).

Podkategorie

 • Świetlówki T5

  Świetlówki UV-A T5 o średnicy 16 mm (z trzonkiem G5) z przeznaczeniem do stosowania w lampach owadobójczych. Zwane również potocznie jako "świetlówki owadobójcze".

  Aktualnie w ofercie sklepu AQUA-LIGHT mamy świetlówki UV-A T5 firmy PHILIPS. Emitują one promieniowanie UV-A w zakresie długości fali 350-400 nm, które jest bardzo atrakcyjne dla owadów latających. Stosowane są również w reprografii.
  Z uwagi na to, że emitują promieniowanie UVA, nie nadają się do ogólnego oświetlenia.

 • Świetlówki T8

  Świetlówki UV-A T8 o średnicy 26 mm (trzonek G13) przeznaczone do stosowania w lampach owadobójczych. Zwane również potocznie jako "świetlówki owadobójcze".

  Aktualnie w ofercie sklepu AQUA-LIGHT dostępne są świetlówki UV-A T8 firm PHILIPS i ANS-Lighting. Emitują one promieniowanie UV-A w zakresie długości fali 350-400 nm, które przyciąga owady latające. Świetlówki PHILIPS mają zastosowanie również w reprografii.
  Z uwagi na to, że emitują promieniowanie UVA, nie nadają się do ogólnego oświetlenia.

  Świetlówki PHILIPS występują w opcji SECURA z folią antyrozbryzgową HACCP oraz jako tradycyjne wersje niefoliowane. Na życzenie istnieje możliwość foliowania również innych świetlówek dostępnych bez folii.

 • Świetlówki T12

  Świetlówki BLACKLIGHT UV-A T12 o średnicy 38 mm (trzonek G13) z przeznaczeniem do stosowania w lampach owadobójczych. Zwane również potocznie jako "świetlówki owadobójcze".

  W sklepie AQUA-LIGHT oferujemy świetlówki UV-A T12 firmy SYLVANIA. Emitują one promieniowanie UV-A w zakresie długości fali ok. 370 nm (dokładnie 368 nm, co sugeruje nazwa BL368), które przyciąga owady latające.

  Świetlówki te mają również zastosowanie w przemyśle, np. w maszynach drukarskich, w polimeryzacji fotografii, obróbce chemicznej, wykrywaniu minerałów, czy różnich innych zastosowaniach technicznych.
  Z uwagi na to, że emitują promieniowanie UVA, nie nadają się do ogólnego oświetlenia.

  Świetlówki T12 Sylvania występują w opcji TOUGHCOAT z folią antyrozbryzgową HACCP oraz jako tradycyjne wersje niefoliowane. Na życzenie istnieje możliwość foliowania również innych świetlówek dostępnych bez folii.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Śledź nas na Facebooku