Świetlówki i lampy UV-A

Nowe produkty

Świetlówki i lampy UV-A Ilość produktów: 32

Świetlówki UV do lamp owadobójczych emitują promieniowanie ultrafioletowe typu A (długość fali ok. 370 nm) widoczne i bardzo atrakcyjne dla owadów latających, takich jak muchy, komary, osy, ćmy itp.

Standardowo przez producentów oznaczane są jako Actinic BL.
W sklepie AQUA-LIGHT.pl dostępne są również fluorescencyjne czarne świetlówki typu Blac...

Świetlówki UV do lamp owadobójczych emitują promieniowanie ultrafioletowe typu A (długość fali ok. 370 nm) widoczne i bardzo atrakcyjne dla owadów latających, takich jak muchy, komary, osy, ćmy itp.

Standardowo przez producentów oznaczane są jako Actinic BL.
W sklepie AQUA-LIGHT.pl dostępne są również fluorescencyjne czarne świetlówki typu Blacklight blue >> ich oferta dostępna jest tutaj

Jarzeniówki UVA występują w wersji T5 (średnica 16 mm), T8 (średnica 26 mm) i T12 (średnica 38 mm), a także w formie świetlówek kompaktowych z trzonkiem G23. Oprócz tradycyjnych wersji dostępne są też świetlówki pokryte specjalną folią, dzięki czemu przy stłuczeniu szkło nie rozpryskuje się i są bezpieczne w użytkowaniu.

Przeznaczenie świetlówek UVA tzw. owadobójczych

Świetlówki emitujące promieniowanie UVA przeznaczone są:

- do zwabiania owadów latających np. much, os, komarów
- do lamp owadobójczych różnych producentów, jako część zamienna
- do stosowania w gastronomii, sklepach z żywnością, restauracjach czy w ogrodach (np. zadaszonych altanach) itp.

UWAGA! Przy wymianie świetlówki w lampie owadobójczej należy pamiętać o dopasowaniu wymiarów świetlówki i jej mocy do modelu używanej lampy.

Rodzaje świetlówek UV-A

Typy, moce i długości świetlówek

Świetlówki emitujące promieniowanie UVA występują w formie tradycyjnych liniowych jarzeniówek:

- UVA T5 - średnica 16 mm, trzonek G5
- UVA T8 - średnica 26 mm, trzonek G13
- UVA T12 - średnica 38 mm, trzonek G13

Dostępne są tradycyjne niefoliowane tuby, ale mogą być też one zabezpieczone specjalną folią antyrozbryzgową - spełniają wtedy normy HACCP. Fabrycznie foliowane wersje świetlówek dostępne są w markach PHILIPS (wersja T8 SECURA - 18W) i SYLVANIA (wersje T12 FEP - 20W i 40W).

Szeroka gama mocy i długości:

- wersje T5 świetlówek - 4W (dł. 15 cm), 8W (dł. 29 cm) i 15W (dł. 29 cm)
- wersje T8 świetlówek - 10W (dł. 35 cm), 15W (dł. 45 cm), 18W (dł. 60 cm), 30W (dł. 90 cm)
- wersje T12 świetlówek - 20W i 40W (obie o dł. 60 cm)

Jak często należy wymieniać świetlówkę UV-A?

W miarę upływu czasu promieniowanie UV w świetlówkach do lamp owadobójczych zmniejsza się, dlatego są mniej efektywne w działaniu i należy je systematycznie wymieniać. Zazwyczaj robi się to co 6 miesięcy, a max. raz na 12 miesięcy.

UWAGA! Promieniowanie UV-A jest niewidoczne dla ludzi i w zasadzie najmniej szkodliwe spośród promieniowania UV dla zdrowia człowieka, jednakże nie należy się długotrwale na nie narażać. Długoletnie narażanie się na promieniowanie UV-A może powodować starzenie się skóry, a w niektórych przypadkach nawet zaćmę (tzw. zaćmę fotochemiczną).

Podkategorie

 • Świetlówki T5

  Świetlówki UV-A T5 o średnicy 16 mm (z trzonkiem G5) z przeznaczeniem do stosowania w lampach owadobójczych. Zwane również potocznie jako "świetlówki owadobójcze".

  Aktualnie w ofercie sklepu AQUA-LIGHT mamy świetlówki UV-A T5 firmy PHILIPS. Emitują one promieniowanie UV-A w zakresie długości fali 350-400 nm, które jest bardzo atrakcyjne dla owadów latających. Stosowane są również w reprografii.
  Z uwagi na to, że emitują promieniowanie UVA, nie nadają się do ogólnego oświetlenia.

 • Świetlówki T8

  Świetlówki UV-A T8 o średnicy 26 mm (trzonek G13) przeznaczone do stosowania w lampach owadobójczych. Zwane również potocznie jako "świetlówki owadobójcze".

  Aktualnie w ofercie sklepu AQUA-LIGHT dostępne są świetlówki UV-A T8 firm PHILIPS i ANS-Lighting. Emitują one promieniowanie UV-A w zakresie długości fali 350-400 nm, które przyciąga owady latające. Świetlówki PHILIPS mają zastosowanie również w reprografii.
  Z uwagi na to, że emitują promieniowanie UVA, nie nadają się do ogólnego oświetlenia.

  Świetlówki PHILIPS występują w opcji SECURA z folią antyrozbryzgową HACCP oraz jako tradycyjne wersje niefoliowane. Na życzenie istnieje możliwość foliowania również innych świetlówek dostępnych bez folii.

 • Świetlówki T12

  Świetlówki BLACKLIGHT UV-A T12 o średnicy 38 mm (trzonek G13) z przeznaczeniem do stosowania w lampach owadobójczych. Zwane również potocznie jako "świetlówki owadobójcze".

  W sklepie AQUA-LIGHT oferujemy świetlówki UV-A T12 firmy SYLVANIA. Emitują one promieniowanie UV-A w zakresie długości fali ok. 370 nm (dokładnie 368 nm, co sugeruje nazwa BL368), które przyciąga owady latające.

  Świetlówki te mają również zastosowanie w przemyśle, np. w maszynach drukarskich, w polimeryzacji fotografii, obróbce chemicznej, wykrywaniu minerałów, czy różnich innych zastosowaniach technicznych.
  Z uwagi na to, że emitują promieniowanie UVA, nie nadają się do ogólnego oświetlenia.

  Świetlówki T12 Sylvania występują w opcji TOUGHCOAT z folią antyrozbryzgową HACCP oraz jako tradycyjne wersje niefoliowane. Na życzenie istnieje możliwość foliowania również innych świetlówek dostępnych bez folii.

 • Świetlówki kompaktowe

  Świetlówki UV-A kompaktowe przeznaczone są do stosowania w lampach owadobójczych. Zwane również potocznie jako "świetlówki owadobójcze", choć tak naprawdę przyciągają do siebie owady, ale ich nie zabijają.

  Aktualnie w ofercie sklepu AQUA-LIGHT mamy świetlówki kompaktowe UV-A firmy PHILIPS. Emitują one promieniowanie UV-A w zakresie długości fali 350-400 nm, które jest bardzo atrakcyjne dla owadów latających.
  Z uwagi na to, że emitują promieniowanie UVA, nie nadają się do ogólnego oświetlenia.

 • Świetlówki kołowe

  Świetlówki UV-A kołowe przeznaczone są do stosowania w lampach owadobójczych. Zwane również potocznie jako "świetlówki owadobójcze", choć tak naprawdę przyciągają do siebie owady, ale ich nie zabijają.

  Aktualnie w ofercie sklepu AQUA-LIGHT mamy świetlówki UV-A firmy PHILIPS. Emitują one promieniowanie UV-A w zakresie długości fali 350-400 nm, które jest bardzo atrakcyjne dla owadów latających.
  Z uwagi na to, że emitują promieniowanie UVA, nie nadają się do ogólnego oświetlenia.

 • Lampy UV-A E27

  Lampy nadfioletowe UV-A z trzonkiem-gwintem E27 do zastosowań w przemyśle i jako domowe "źródło słońca".

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów

Śledź nas na Facebooku