stałonapięciowe

Nowe produkty

stałonapięciowe Ilość produktów: 7

Zasilacze stałonapięciowe LED, w skrócie nazywane zasilaczami napięciowymi, to zasilacze ledowe, w których napięcie wyjściowe to 12V DC niezależnie od obciążenia, a prąd wyjściowy mieści się w granicach wpisanych na tabliczce znamionowej zasilacza LED.

Sprawdzają się do zasilania taśm, listew LED czy świetlówek i lamp wykorzystujących takie wła...

Zasilacze stałonapięciowe LED, w skrócie nazywane zasilaczami napięciowymi, to zasilacze ledowe, w których napięcie wyjściowe to 12V DC niezależnie od obciążenia, a prąd wyjściowy mieści się w granicach wpisanych na tabliczce znamionowej zasilacza LED.

Sprawdzają się do zasilania taśm, listew LED czy świetlówek i lamp wykorzystujących takie właśnie taśmy, które posiadają wbudowane układy regulacji prądu.

Diody LED są bardzo wrażliwe na skoki napięcia i zakłócenia sieciowe. Odpowiedni dobór zasilacza LED gwarantuje, że używany przez nas układ oświetleniowy nie ulegnie uszkodzeniu, a oświetlenie będzie długo sprawne. Decydując się na zakup zasilacza LED zdecydowanie zalecamy wybrać produkt wysokiej jakości. Oferowane przez nas zasilacze stałonapięciowe posiadają rozbudowany system zabezpieczeń, w tym zabezpieczenie przeciążeniowe, zwarciowe oraz termiczne.

W przypadku zasilacza LED używanego w akwarystyce należy zwrócić uwagę na to, czy zasilacz ma obudowę zabezpieczającą przed dostępem wody do jego wnętrza. Należy tutaj sprawdzić stopień ochrony (IP) świadczący m.in. o odporności na kontakt z wodą. Przy planowanym montażu blisko tafli wody i możliwym kontakcie z wodą w akwarium najlepiej wybierać zasilacze o stopniu ochrony IP67, np. firmy MeanWell, które mają obudowę z tworzywa i są odpowiednio uszczelnione. Jeśli zasilacz LED będzie montowany poza akwarium można zastosować wersję o niższym stopniu ochrony, np. IP21.

Zasilacze stałonapięciowe są niezbędne do stosowania w produktach LED nie posiadających wewnętrznego zasilacza, np. w świetlówkach LED T5 firmy Holdbox czy w popularnych lampach LED występujących w postaci szklanej tuby z diodami. Do ich prawidłowego działania niezbędne jest użycie specjalnych zasilaczy LED, które zamieniają napięcie sieciowe 230V na prąd stały 12V. Podłączenie świetlówki LED do tradycyjnego statecznika lub bezpośrednio do napięcia sieciowego 230V spowoduje jej trwałe uszkodzenie.

Przy każdym zasilaczu znajduje się jego dokładny opis i parametry techniczne, aby ułatwić Państwu wybór optymalnej wersji.Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Śledź nas na Facebooku