kondensatory

Nowe produkty

kondensatory Ilość produktów: 24

W tej kategorii znajdują się kondensatory - do lamp wyładowczych i rozruchowe do silników elektrycznych.

Kondensatory do kompensacji mocy biernej stosowane w oprawach wykorzystujących stateczniki magnetyczne. Służą do poprawy stosunku mocy czynnej i biernej pobieranej przez lampy wyładowcze zasilane przez stateczniki magnetyczne (indukcyjne, ko...

W tej kategorii znajdują się kondensatory - do lamp wyładowczych i rozruchowe do silników elektrycznych.

Kondensatory do kompensacji mocy biernej stosowane w oprawach wykorzystujących stateczniki magnetyczne. Służą do poprawy stosunku mocy czynnej i biernej pobieranej przez lampy wyładowcze zasilane przez stateczniki magnetyczne (indukcyjne, konwencjonalne).

Kondensatory rozruchowe do silników elektrycznych są wykorzystywane do wielu sprzętów zasilanych prądem przemiennym. Jest to element zdolny do magazynowania i uwalniania energii elektrycznej. W kontekście silników elektrycznych, kondensator rozruchowy służy do poprawy momentu obrotowego przy uruchamianiu silnika.

Podkategorie

 • do lamp wyładowczych

  Kondensator do lamp wyładowczych jest specjalnym rodzajem kondensatora stosowanym w obwodach z lampami wyładowczymi, takimi jak lampy fluorescencyjne, lampy rtęciowe, sodowe czy metalohalogenkowe.

  Służy do: kompensacji mocy biernej, redukcji migotania światła emitowanego przez lampy wyładowcze, stabilizacji pracy lampy.

 • do silników elektrycznych

  Kondensator rozruchowy to rodzaj kondensatora używanego w silnikach elektrycznych prądu przemiennego.

  Służy do: zwiększenia momentu obrotowego przy starcie, poprawy stabilności pracy silnika.

  Kondensator rozruchowy jest kluczowym elementem w jednofazowych silnikach elektrycznych prądu przemiennego, który umożliwia ich efektywne uruchamianie i stabilną pracę na starcie. Poprzez magazynowanie energii i tworzenie przesunięcia fazowego, kondensator ten zwiększa moment obrotowy.

Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

Śledź nas na Facebooku