Stateczniki do świetlówek T5, T8, PC

Filtr

Włączone filtry:

  Nowe produkty

  Stateczniki do świetlówek T5, T8, PC Ilość produktów: 151

  W ofercie stateczników można znaleźć elektroniczne i magnetyczne stateczniki do świetlówek T5, T8 oraz Power Compact. Decydując się na zakup statecznika należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj świetlówki, ale również jej moc, ponieważ stateczniki T5 i T8 nie są wzajemnie wymienne! Naszą ofertę otwierają klasyczne stateczniki magnetyczne (indukc...

  W ofercie stateczników można znaleźć elektroniczne i magnetyczne stateczniki do świetlówek T5, T8 oraz Power Compact. Decydując się na zakup statecznika należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj świetlówki, ale również jej moc, ponieważ stateczniki T5 i T8 nie są wzajemnie wymienne! Naszą ofertę otwierają klasyczne stateczniki magnetyczne (indukcyjne) wykorzystywane do zasilania świetlówek T8 i zawsze wymagają zastosowania zapłonnika. W naszym sklepie dostępne są też stateczniki do świetlówek Power Compact. Od kilku lat następuje stopniowa wymiana klasycznych stateczników na nowsze rozwiązania, czyli stateczniki elektroniczne. Do swojej pracy nie wymagają starterów, mogą być używane zarówno ze świetlówkami T5, jak i T8.

  Dlaczego warto stosować stateczniki elektroniczne?

  Nie bez powodu stateczniki elektroniczne cieszą się coraz większą popularnością wśród akwarystów. Pierwszą zaletą jest znaczna redukcja wydatków na energię elektryczną. Stateczniki elektroniczne mają zdecydowanie mniejszy „apetyt” na prąd niż stateczniki magnetyczne, a oszczędność może sięgnąć nawet kilkanastu procent. Emitują mniej ciepła, są lżejsze, a ponadto zapewniają natychmiastowy zapłon świetlówki i bezmigotliwą pracę. Ostatnią cechę z pewnością docenią nie tylko akwaryści, ale również osoby pracujące w halach produkcyjnych i biurach – brak efektu stroboskopowego znacząco podnosi komfort pracy. Stateczniki elektroniczne wpływają również na żywotność świetlówek i wydłużają ją o 30 do 50%. Zapraszamy do przejrzenia rozbudowanej oferty, która pozwoli na dokonanie najlepszego wyboru.

  Podkategorie

  • Stateczniki elektroniczne T5

   Stateczniki elektroniczne do świetlówek T5 o średnicy 16 mm.

   Nie wymagają stosowania zapłonników (starterów). Do statecznika doprowadza się zasilanie 230V i ze złączy statecznika przewody prowadzi się już bezpośrednio do oprawek świetlówek.

   Nie ma możliwości stosowania stateczników magnetycznych i zapłonników do świetlówek T5.

  • Stateczniki elektroniczne T8

   Stateczniki elektroniczne do świetlówek T8 o średnicy rury 26 mm.

   Nie wymagają stosowania zapłonników (starterów). Do statecznika doprowadza się zasilanie 230V i ze złączy statecznika przewody prowadzi się już bezpośrednio do oprawek świetlówek.

   W porównaniu do stateczników magnetycznych:
   - ograniczają zużycie energii elektrycznej o około 15-20%,
   - wydłużają  czas pracy świetlówek o 10-50%,
   - niwelują efekt stroboskopowy (migotanie światła),
   - wydzielają w czasie pracy mniej ciepła.

  • Stateczniki magnetyczne

   Stateczniki magnetyczne (indukcyjne) stosowane do zasilania głównie świetlówek serii T8 (o średnicy 26 mm). Wymagają stosowania zapłonników (starterów) w obwodzie rozruchowym.

  • Stateczniki Power Compact

   Oferujemy stateczniki elektroniczne i magnetyczne przeznaczone do zasilania świetlówek kompaktowych (Power Compact) m.in. z trzonkiem 2G11.

   W sprzedaży dostępne są stateczniki magnetyczne (indukcyjne) firm Vossloh Schwabe, Tridonic czy Electrostart, ale również stateczniki elektroniczne typu Multiwatt, charakteryzujące się bardzo szerokim zastosowaniem, np. do zasilania świetlówek o nietypowej mocy.
   Wydłużają żywotność świetlówek o 30-50%, eliminują migotanie i zapewniają natychmiastowy zapłon świetlówki. Ich zaletą jest także niska waga i minimalne nagrzewanie się podczas pracy.

  • Stateczniki do świetlówek kołowych

   Oferujemy stateczniki przeznaczone do zasilania świetlówek kołowych T5 i T8.

   W sprzedaży dostępne są stateczniki elektroniczne firmy Tridonic i BAG.
   Wydłużają żywotność świetlówek o 30-50%, eliminują migotanie i zapewniają natychmiastowy zapłon świetlówki. Ich zaletą jest także niska waga i minimalne nagrzewanie się podczas pracy.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 24 z 151 elementów
  Pokazuje 1 - 24 z 151 elementów

  Śledź nas na Facebooku