Zasilacze LED

Filtr

Włączone filtry:
  Rodzaj statecznika - układu

  Nowe produkty

  Zasilacze LED Ilość produktów: 7

  Produkty oparte na technologii LED np. świetlówki LED bez wbudowanego zasilacza, moduły LED, taśmy LED, wymagają najczęściej prądu stałego 12V (standardowe napięcie sieciowe w Polsce wynosi ~230V). Do ich prawidłowego działania niezbędne jest użycie specjalnych zasilaczy LED, które zamieniają napięcie sieciowe 230V na prąd stały 12V. Podłączenie...

  Produkty oparte na technologii LED np. świetlówki LED bez wbudowanego zasilacza, moduły LED, taśmy LED, wymagają najczęściej prądu stałego 12V (standardowe napięcie sieciowe w Polsce wynosi ~230V). Do ich prawidłowego działania niezbędne jest użycie specjalnych zasilaczy LED, które zamieniają napięcie sieciowe 230V na prąd stały 12V. Podłączenie świetlówki LED do tradycyjnego statecznika lub bezpośrednio do napięcia sieciowego 230V spowoduje jej trwałe uszkodzenie.

  Diody LED są bardzo wrażliwe na skoki napięcia i zakłócenia sieciowe. Decydując się na zakup zasilacza LED zdecydowanie zalecamy wybrać produkt wysokiej jakości. Kupno taniego modelu zwykle jest jedynie pozorną oszczędnością – kiepskie parametry zasilacza mogą uszkodzić cały układ oświetlenia. Akwaryści powinni zwrócić uwagę na stopień ochrony zasilacza (IP) świadczący m.in. o odporności na kontakt z wodą. Przy planowanym montażu blisko tafli wody i możliwym kontakcie z wodą w akwarium najlepiej wybierac zasilacze o stopniu ochrony IP67, które mają obudowę z tworzywa i są odpowiednio uszczelnione. Jeśli zasilacz LED będzie montowany poza akwarium można zastosować wersję o niższym stopniu ochrony, np. IP21.

  Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
  Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

  Śledź nas na Facebooku