Oprawy i belki oświetleniowe

Filtr

Włączone filtry:
  Trzonek
  Rodzaj statecznika - układu
  Moc
  Długość świetlówki
  Kolor

  Nowe produkty

  Oprawy i belki oświetleniowe Ilość produktów: 16

  Różnorodna oferta opraw i belek oświetleniowych opartych o tradycyjne świetlówki liniowe T5 i T8. Belki przeznaczone są do montażu w pokrywach akwariowych lub nad otwartymi zbiornikami. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów: z profilu aluminiowego i wytrzymałego tworzywa. Wyposażone w stateczniki elektroniczne, specjalne uchwyty montażowe i oprawki hermetyczne lub bryzgoszczelne.

  Akwarium otwarte czy zamknięte?

  Rodzaj wybranego oświetlenia...

  Różnorodna oferta opraw i belek oświetleniowych opartych o tradycyjne świetlówki liniowe T5 i T8.

  Belki przeznaczone są do montażu w pokrywach akwariowych lub nad otwartymi zbiornikami. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów: z profilu aluminiowego i wytrzymałego tworzywa. Wyposażone w stateczniki elektroniczne, specjalne uchwyty montażowe i oprawki hermetyczne lub bryzgoszczelne.

  Akwarium otwarte czy zamknięte?

  Rodzaj wybranego oświetlenia zależy przede wszystkim od tego, czy mamy akwarium otwarte, czy zamknięte. Ilu akwarystów tyle opinii o akwariach – każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Niemniej, początkującym akwarystom raczej polecane są akwaria zamknięte, czyli z pokrywą.

  Woda w akwarium zamkniętym paruje w mniejszym stopniu, a tafla wody chroniona jest przed zanieczyszczeniami (kurz, błona białkowa). Pokrywa ogranicza możliwość „ucieczki” rybom, szczególnie gatunkom przypowierzchniowym. Do oświetlenia można zastosować świetlówki T5, ponieważ znajdują się one w niedużej odległości od tafli (mają 16mm średnicy).

  Akwaria otwarte często uważane są za bardziej estetyczne. Ich ogromną zaletą jest możliwość zastosowania atrakcyjnych wizualnie dekoracji, takich jak korzenie wystające ponad taflę wody. Roślinność również może częściowo „wychodzić” poza akwarium, tworząc piękne, naturalne kompozycje.

  Brak pokrywy sprzyja wszelkim pracom pielęgnacyjnym przeprowadzanym wewnątrz akwarium oraz karmieniu rybek. Do oświetlenia można wykorzystać oprawy wiszące lub montowane bezpośrednio do ścianek akwarium.

  Niezależnie od Państwa preferencji, w sklepie AQUA-LIGHT dostępne są najróżniejsze warianty opraw i belek oświetleniowych w korzystnych cenach! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów

  Śledź nas na Facebooku