Oprawy i belki oświetleniowe

Nowe produkty

Oprawy i belki oświetleniowe Ilość produktów: 32

Różnorodna oferta opraw i belek oświetleniowych opartych o tradycyjne świetlówki liniowe T5 i T8, ale też nowoczesną technologię LED.

Belki przeznaczone są do montażu w pokrywach akwariowych lub nad otwartymi zbiornikami. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów: z profilu aluminiowego i wytrzymałego tworzywa. Wyposażone w stateczniki elektron...

Różnorodna oferta opraw i belek oświetleniowych opartych o tradycyjne świetlówki liniowe T5 i T8, ale też nowoczesną technologię LED.

Belki przeznaczone są do montażu w pokrywach akwariowych lub nad otwartymi zbiornikami. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów: z profilu aluminiowego i wytrzymałego tworzywa. Wyposażone w stateczniki elektroniczne lub zasilacze LED, a także oprawki hermetyczne lub bryzgoszczelne i specjalne uchwyty montażowe.

Akwarium otwarte czy zamknięte?

Rodzaj wybranego oświetlenia zależy przede wszystkim od tego, czy mamy akwarium otwarte czy zamknięte pokrywą. Ilu akwarystów tyle opinii o akwariach – każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Niemniej, początkującym akwarystom raczej polecane są akwaria zamknięte, czyli z pokrywą.

Woda w akwarium zamkniętym paruje w mniejszym stopniu, a tafla wody chroniona jest przed zanieczyszczeniami (kurz, błona białkowa). Pokrywa ogranicza możliwość „ucieczki” rybom, szczególnie gatunkom przypowierzchniowym. Do oświetlenia można zastosować świetlówki T5 lub świetlówki LED, ponieważ znajdują się one w niedużej odległości od tafli (mają 16 mm średnicy).

Akwaria otwarte często uważane są za bardziej estetyczne. Ich ogromną zaletą jest możliwość zastosowania atrakcyjnych wizualnie dekoracji, takich jak korzenie wystające ponad taflę wody. Roślinność również może częściowo „wychodzić” poza akwarium, tworząc piękne, naturalne kompozycje.

Brak pokrywy sprzyja wszelkim pracom pielęgnacyjnym przeprowadzanym wewnątrz akwarium oraz karmieniu rybek. Do oświetlenia można wykorzystać oprawy wiszące lub montowane bezpośrednio do ścianek akwarium.

Niezależnie od Państwa preferencji, w sklepie AQUA-LIGHT dostępne są najróżniejsze warianty opraw i belek oświetleniowych zarówno w technologii LED, jak i tradycyjnych.

Zawsze w korzystnych cenach! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 32 elementów

Śledź nas na Facebooku