Stateczniki do lamp UV-C

Nowe produkty

Stateczniki do lamp UV-C Ilość produktów: 14

Stateczniki elektroniczne i magnetyczne przeznaczone do zasilania promienników, świetlówek, żarników, lamp bakteriobójczych UV-C. W połączeniu z tymi źródłami światła pomagają zahamować rozprzestrzenianie się drobnoustrojów czy zanieczyszczeń w wodzie i powietrzu, zmniejszając zagrożenie chorobą i tym samym przyczyniają się do zapewnienia bezpie...

Stateczniki elektroniczne i magnetyczne przeznaczone do zasilania promienników, świetlówek, żarników, lamp bakteriobójczych UV-C. W połączeniu z tymi źródłami światła pomagają zahamować rozprzestrzenianie się drobnoustrojów czy zanieczyszczeń w wodzie i powietrzu, zmniejszając zagrożenie chorobą i tym samym przyczyniają się do zapewnienia bezpieczniejszego środowiska dla przebywających w danym otoczeniu.

Stateczniki do lamp UV-C, podobnie zresztą jak stateczniki do świetlówek, występują w wersji indukcyjnej i elektronicznej.

Do zasilania świetlówek UV-C można używać tradycyjnych stateczników indukcyjnych i elektronicznych, należy jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu statecznika do mocy i typu promiennika UV. Warto spojrzeć również na prąd lampy i odpowiadający mu parametr na stateczniku – wtedy mamy pewność, że statecznik idealnie współpracuje z konkretnym żarnikiem UVC.  

Są też stateczniki elektroniczne dedykowane dla promienników UV, które nie występują w kształcie tradycyjnej świetlówki – są to promienniki UVC z jednostronnym trzonkiem  4-pinowym 4P-SE. Mogą być wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej, szpitalach, lokalach gastronomicznych oraz do zasilania lamp bakteriobójczych w akwariach. Wówczas statecznik należy umieścić z dala od wody! Stateczniki elektroniczne niwelują efekt migotania lampy, ograniczają zużycie energii elektrycznej i zwiększają żywotność świetlówki.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Śledź nas na Facebooku