Świetlówki

Nowe produkty

Świetlówki Ilość produktów: 473

Zachęcamy do zapoznania się z bardzo rozbudowaną ofertą świetlówek do akwariów.

W sprzedaży dostępne są między innymi świetlówki takich wiodących światowych producentów jak Sylvania, Hagen, ATI, NARVA, PHILIPS czy OSRAM, ale też Juwel, Diversa, Pacyfic Sun i wiele innych marek.

Oferowane przez nas produkty różnią się parametrami świetlnymi ora...

Zachęcamy do zapoznania się z bardzo rozbudowaną ofertą świetlówek do akwariów.

W sprzedaży dostępne są między innymi świetlówki takich wiodących światowych producentów jak Sylvania, Hagen, ATI, NARVA, PHILIPS czy OSRAM, ale też Juwel, Diversa, Pacyfic Sun i wiele innych marek.

Oferowane przez nas produkty różnią się parametrami świetlnymi oraz ceną. Dzięki temu każdy akwarysta może dokonać optymalnego wyboru biorąc pod uwagę zarówno wymagania związane z obsadą akwarium, jak też swoje możliwości finansowe.

Świetlówki do akwarium roślinnego

Problematycznym zagadnieniem, zwłaszcza wśród niedoświadczonych akwarystów, jest kwestia doboru odpowiednich świetlówek do akwarium roślinnego.

Jak wszyscy wiemy, światło jest niezbędne roślinom do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Proces ten prawidłowo przebiega w warunkach oświetleniowych zbliżonych do naturalnych, czyli z wysokim udziałem barwy niebieskiej i czerwonej w widmie światła. W akwariach roślinnych pożądane są źródła, których długość fali świetlnej wynosi od 400 do 460nm oraz od 650 do 700nm.

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie mieszanki różnych, wzajemnie uzupełniających się świetlówek, możliwie jak najwierniej odtwarzających światło naturalne. Wśród najczęściej polecanych połączeń znajdują się m.in. świetlówki Sylvania Grolux i Sylvania Aquastar, zapewniające nie tylko świetne warunki dla rozwoju roślin, ale podkreślające też ich walory wizualne.

Świetlówki do akwarium morskiego

W przypadku akwariów morskich, najważniejsze jest wierne odwzorowanie warunków panujących w wodach tropikalnych. Temperatura barwowa świetlówek do akwarium morskiego powinna być wyższa, niż tych, które stosowane są w akwariach słodkowodnych. Jeśli w akwarium mają znaleźć się koralowce, należy zastosować dwa rodzaje świetlówek: emitujące światło dzienne oraz aktyniczne, czyli światło niebieskie. Pamiętajmy, że w środowisku naturalnym woda działa niczym „filtr” - im głębiej zanurkujemy, tym większe będą straty światła dla barwy innej niż niebieski. 

Akcesoria do akwarium

W ofercie sklepu znajdziecie Państwo świetlówki T5 i T8 o różnorodnych długościach, mocach i temperaturze barwowej oraz świetlówki Power Compact. Wiadomo jednak, że do użycia świetlówki w akwarium niezbędny będzie układ zasilający oraz jej odpowiednie zamocowanie.

Zasilanie świetlówek T5, T8 i kompaktowych

Świetlówki liniowe T5, T8 i kompaktowe niezintegrowane nie będą działać bezpośrednio po podłączeniu ich do sieci - potrzebne jest odpowiednie urządzenie stabilizacyjno-zapłonowe czyli statecznik.
Świetlówki T5 (o średnicy 16mm) współpracują wyłącznie ze statecznikami elektronicznymi T5, a świetlówki T8 (o średnicy 26mm) zarówno z elektronicznymi T8, jak i magnetycznymi. Świetlówki Power Compact (kompaktowe) współpracują ze statecznikami elektronicznymi i magnetycznymi – zależne jest to od mocy i rodzaju świetlówki.

Jeśli zastosujemy statecznik magnetyczny należy też pamiętać o starterze (zapłonniku) wywołującym zapłon świetlówki T8.

Każda świetlówka działa z dedykowanym do niej statecznikiem. Należy o tym pamiętać i dobrać statecznik dostosowany do konkretnej mocy świetlówki.

Mocowanie świetlówek T5, T8 i kompaktowych w akwarium

W akwarium np. w pokrywie akwarystycznej świetlówki mocowane są w oprawkach hermetycznych lub bryzgoszczelnych. Jeśli mamy za mało światła w zbiorniku można również dołożyć dodatkową świetlówkę lub lampę LED i przymocować ją do istniejącego oświetlenia za pomocą uchwytów z metalu lub z tworzywa.

Wszystkie akcesoria do akwarium dostępne są w naszym sklepie. Zapraszamy!

Podkategorie

 • Świetlówki T5

  Nowoczesne świetlówki o średnicy 16 mm.

  Wymagają zastosowania elektronicznych układów zapłonowych/stateczników (z wyjątkiem mocy 8 i 13W).

  Charakteryzują się znacznie większą emisją światła (jasnością) w porównaniu do tradycyjnych  świetlówek T8 o średnicy 26 mm.

 • Świetlówki T8

  Świetlówki o średnicy 26 mm.

  Zasilane poprzez tradycyjne układy indukcyjne (statecznik + zapłonnik/starter) lub alternatywnie układy elektroniczne. Stanowią podstawowe źródło światła w akwarystyce.

 • Świetlówki Power Compact (kompaktowe)

  Świetlówki kompaktowe o kształcie zbliżonym do wydłużonego U (wciskane) lub w kształcie spirali (wkręcane), posiadające trzonek z jednej strony. To nowoczesne świetlówki o wysokiej emisji światła zbliżonej do świetlówek T5.

  W wersji dwupinowej G23 (z dwoma wyjściami) mają wbudowany zapłonnik i współpracują tylko z układem indukcyjnym (statecznikiem indukcyjnym) podłączonym szeregowo w obwód zasilania 230V.

  W wersji czteropinowej 2G7 i 2G11 (z czterema wyjściami) mogą być zasilane przez tradycyjny statecznik indukcyjny i zapłonnik lub elektroniczny układ zapłonowy (statecznik elektroniczny).

 • Świetlówki Blacklight blue

  Świetlówki pokryte są specjalnym rodzajem luminoforu, który emituje promieniowanie UV w zakresie dłuższych fal.

  Ten rodzaj źródeł światła stosowany jest w przemyśle tekstylnym i chemicznym, w archeologii, bankowości, medycynie sądowej itp. Nadają się również do tworzenia efektów specjalnych w klubach, dyskotekach itp.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 473 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 473 elementów

Śledź nas na Facebooku