Świetlówki

Nowe produkty

Świetlówki Ilość produktów: 415

Zachęcamy do zapoznania się z bardzo rozbudowaną ofertą świetlówek do akwariów. W sprzedaży dostępne są między innymi świetlówki takich wiodących światowych producentów jak Sylvania, PHILIPS, NARVA czy OSRAM. Oferowane przez nas produkty różnią się parametrami świetlnymi oraz ceną. Dzięki temu każdy akwarysta może dokonać optymalnego wyboru biorąc pod uwagę zarówno wymagania związane z obsadą akwarium, jak też swoje możliwości finansowe.

W poniższej ofercie znajdziecie Państwo świetlówki T5 i T8 o różnorodnych długościach, mocach i temperaturze barwowej oraz świetlówki Power Compact. Świetlówki T5 (o średnicy 16mm) współpracują wyłącznie ze statecznikami elektronicznymi T5, a świetlówki T8 (o średnicy 26mm) zarówno z elektronicznymi T8, jak i magnetycznymi. Świetlówki Power Compact (kompaktowe) współpracują ze statecznikami elektronicznymi i magnetycznymi – zależne jest to od mocy świetlówki.

Należy pamiętać o właściwym doborze statecznika dostosowanego do konkretnej mocy świetlówki.

Podkategorie

 • Świetlówki T5

  Nowoczesne świetlówki o średnicy 16 mm.

  Wymagają zastosowania elektronicznych układów zapłonowych/stateczników (z wyjątkiem mocy 8 i 13W).

  Charakteryzują się znacznie większą emisją światła (jasnością) w porównaniu do tradycyjnych  świetlówek T8 o średnicy 26 mm.

 • Świetlówki T8

  Świetlówki o średnicy 26 mm.

  Zasilane poprzez tradycyjne układy indukcyjne (statecznik + zapłonnik/starter) lub alternatywnie układy elektroniczne. Stanowią podstawowe źródło światła w akwarystyce.

 • Świetlówki Power Compact (kompaktowe)

  Świetlówki kompaktowe o kształcie zbliżonym do wydłużonego U (wciskane) lub w kształcie spirali (wkręcane), posiadające trzonek z jednej strony. To nowoczesne świetlówki o wysokiej emisji światła zbliżonej do świetlówek T5.

  W wersji dwupinowej G23 (z dwoma wyjściami) mają wbudowany zapłonnik i współpracują tylko z układem indukcyjnym (statecznikiem indukcyjnym) podłączonym szeregowo w obwód zasilania 230V.

  W wersji czteropinowej 2G7 i 2G11 (z czterema wyjściami) mogą być zasilane przez tradycyjny statecznik indukcyjny i zapłonnik lub elektroniczny układ zapłonowy (statecznik elektroniczny).

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 415 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 415 elementów

Śledź nas na Facebooku