Grzałki do akwarium

Producenci

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

Grzałka AQUAEL ULTRA HEATER Day&Night 100W z termostatem

Inteligentna grzałka do podgrzewania wody w akwariach w słodkowodnych i morskich, paludariach, akwaterrariach i w basenach w terrariach. Elektroniczny termostat utrzymuje precyzyjnie temperaturę wody z dokładnością do 0,25oC. Posiada termiczny wyłącznik bezpieczeństwa.
Polski produkt!

Pojemność akwarium: od 60l do 100l
Model AQUAEL ULTRA HEATER D&N 100W
Numer kat. 129616

Więcej szczegółów

 • Moc: 100W
Producent: AQUAEL

Dostępność: w magazynie

139,99 zł

Grzałka akwarystyczna ULTRA HEATER Day&Night 100W firmy AQUAEL

AQUAEL seria ULTRA HEATER to rodzina precyzyjnych grzałek do podgrzewania wody w akwariach słodkowodnych i morskich, ale też akwaterrariach, paludariach czy basenach w terrariach.

Elektroniczne grzałki ULTRA HEATER utrzymują bardzo precyzyjnie ustawioną przez użytkownika temperaturę wody na poziomie od 20oC do 33oC, a wahania temperatury przyjęte przez producenta to tylko ± 0,25oC.

Grzałka ULTRA HEATER Day&Night 100W ma wbudowany mikroprocesor, który automatycznie dobiera moc grzania, aby odtworzyć w zbiorniku zbliżoną do dobowej amplitudę temperatury, charakteryzującą naturalne ekosystemy wodne.

Grzałka ma możliwość regulacji temperatury w zakresie 20-33oC, co 1oC.

Grzałka ULTRA HEATER Day&Night 100W przeznaczona jest do ogrzewania wody w niedużych akwariach, paludariach i akwaterrariach oraz basenach w terrariach - o pojemności od 60l do 100l. Optymalna długość takiego zbiornika to 80 cm ± 15 cm.

System Day&Night

Grzałki UltraHeater z funkcją DAY&NIGHT symulują zmiany w temperaturze charakterystyczne dla cyklu dobowego, zgodnie z którym przebiega wiele procesów biologicznych ważnych dla właściwego funkcjonowania i rozwoju żywych organizmów w naszym zbiorniku.

Dla odtworzenia w akwarium dobowej amplitudy temperatury należy wybrać odpowiedni tryb pracy grzałki i zaprogramować temperatury w jakich urządzenie ma pracować w ciągu dnia i w nocy. Wieczorem grzałka automatycznie rozpocznie pracę w trybie nocnym obniżając temperaturę wody do wcześniej zaprogramowanej wartości, a wraz ze wschodem słońca woda będzie stopniowo ogrzewana do wybranej przez nas temperatury.

Parametry grzałki

 • model: AQUAEL UTRA HEATER D&N 100W
 • numer katalogowy: 129616
 • moc: 100W
 • pojemność akwarium: od 60l do 100 litrów
 • maksymalna głębokość zanurzenia grzałki: 80 cm
 • rodzaj akwarium: słodkowodne lub morskie; paludarium, akwaterrarium, baseny w terrariach
 • długość: ok. 20,8 cm
 • sposób mocowania: dwustronny wieszak, na przyssawki (w komplecie)
 • materiał: bardzo trwałe tworzywo sztuczne
 • kolor elementów: czarny

Charakterystyka

 • wysokość 20,8 cm, dzięki czemu pasuje nawet do niskich zbiorników
 • nowoczesny, bardzo "płaski" kształt - tylko 9 mm grubości
 • szeroki wachlarz zastosowania - do akwarystyki słodkowodnej i morskiej, paludariów, akwaterrariów i terrariów
 • dwa tryby pracy: podstawowy i day&night
 • system DAY&NIGHT odtwarzający w zbiorniku zbliżoną do dobowej amplitudę temperatury, charakteryzującą naturalne ekosystemy wodne
 • diody LED sygnalizujące prawidłowość pracy grzałki oraz aktualną temperaturę wody
 • szerokozakresowy elektroniczny termostat - brak mechanicznych elementów termostatu zwykle najbardziej podatnych na awarie
 • precyzyjne ustawienie temperatury wody w akwarium - co 1oC w zakresie od 20 do 33oC (dokładność ± 0,25oC)
 • termiczny wyłącznik bezpieczeństwa - uniemożliwia pracę grzałki poza wodą lub przy jej uszkodzeniu (np. pęknięciu, rozszczelnieniu zbiornika czy wynurzeniu grzałki ponad powierzchnię wody)
 • pełni rolę termometru - wskazuje aktualną temperaturę wody w zbiorniku
 • wodoszczelna
 • działa całkowicie zanurzona w wodzie - poziom wody musi być utrzymywany powyżej grzałki; należy pamiętać o uzupełnianiu wody w akwarium, która nieustannie paruje
 • UWAGA! Grzałka może zostać włączona do sieci poza wodą wyłącznie w wypadku ustawienia lub zmiany temperatury - działa tak tylko przez 20 sekund! Po ustawieniu żądanej temperatury grzałkę należy wyłączyć z sieci i włożyć do wody.
 • wykonana ze specjalnego tworzywa sztucznego o podwyższonej odporności na pęknięcia
 • bezpieczna dla zwierząt w zbiorniku - nie parzy!
 • bezpieczna w użytkowaniu - spełnia aktualne normy bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Unii Europejskiej

Tryby pracy

Grzałka UltraHeater D&N może pracować w dwóch trybach pracy: w trybie podstawowym lub Day&Night.

Tryb podstawowy

W trybie podstawowym grzałka utrzymuje zadaną temperaturę dzięki precyzyjnemu termostatowi. Tryb ten jest włączony, gdy przesłona na szczycie grzałki jest ustawiona w pozycji OFF (patrz: zdjęcie w galerii zdjęć).

Temperaturę wody na grzałce ustawia się w bardzo prosty sposób - poprzez jednorazowe naciśnięcie przycisku z przodu grzałki. Każde naciśnięcie tego przycisku powoduje podwyższenie temperatury o 1oC.

Diody LED umieszczone są na przedniej części grzałki i sygnalizują temperaturę, jaka została ustawiona przez użytkownika i aktualną temperaturę wody. W zależności od pożądanego zakresu temperatury diody świecą światłem: niebieskim (zakres od 20 do 23oC), zielonym (od 24 do 29oC) lub czerwonym (od 30 do 33oC).

Jeśli przez pomyłkę ustawimy zbyt wysoką temperaturę, należy przejść do najwyższej temperatury 33oC i nacisnąć ponownie przycisk - wtedy zaczynamy ustawiać temperaturę od nowa (od 20oC).

Diody mogą świecić stałym światłem lub migać.

Świecenie stałym światłem oznacza, że woda w akwarium ma temperaturę taką, jaka została ustawiona przez użytkownika. W tym wypadku świeci tylko jedna dioda.

Diody LED pulsują kolejno od aktualnej temperatury wody do temperatury ustawionej - oznacza to, że woda w akwarium jest zbyt zimna i jest podgrzewana do ustawionego poziomu.

Szybkie migotanie diody LED oznacza, że temperatura wody w akwarium przekracza ustawiony poziom (grzałka nie grzeje).

Tryb Day&Night

W trybie Day&Night grzałka symuluje naturalną dobową amplitudę temperatury na wzór ekosystemów naturalnych. Tryb ten jest włączony, gdy przesłona na szczycie grzałki jest ustawiona w pozycji ON (patrz: zdjęcie w galerii zdjęć).

Specjalny sensor umieszczony w grzałce odczytuje jaki jest poziom oświetlenia w akwarium. Jeśli poziom ten jest odpowiednio wysoki zapala się biała dioda sygnalizacyjna - grzałka działa w trybie DAY/DZIEŃ. Temperaturę wody na grzałce ustawia się w ten sam sposób co w trybie podstawowym - poprzez jednorazowe naciśnięcie przycisku z przodu grzałki. Jedno naciśnięcie = podwyższenie temperatury o 1oC. Grzałka będzie utrzymywała zadaną temperaturę w akwarium do momentu wykrywania przez sensor odpowiedniego natężenia światła.

Ustawienie temperatury w trybie NIGHT/NOC następuje po zasłonięciu przesłony sensora. Ustawiona temperatura zacznie obowiązywać po wyłączeniu oświetlenia w zbiorniku (dioda sygnalizacyjna nie świeci).

Dla odzwierciedlenia amplitudy takiej jak w naturalnych zbiornikach wodnych producent zaleca ustawienie temperatury nie mniejszej niż 1-2oC od temperatury wyjściowej w trybie podstawowym.

Przeznaczenie

 • zbiorniki o pojemności od 60 do 100 litrów (długość 80 cm ± 15 cm)
 • akwaria słodkowodne i morskie
 • paludaria
 • akwaterraria
 • baseny w terrariach

Grzałki z serii ULTRA HEATER  - z uwagi na bardzo wytrzymałe tworzywo - mogą być bezpiecznie używane w akwariach z żółwiami czy dużymi rybami. Grzałki sprawdzają się w hodowli zarówno wrażliwych zbrojników i płaszczek, jak i silnych żółwi wodnych.

Montaż grzałki AQUAEL ULTRA HEATER Day&Night 100W

W komplecie z grzałką dołączany jest dwustronny uchwyt oraz 2 szt. przyssawek. Przyssawki należy docisnąć do gładkiej powierzchni szkła. Producent zaleca wcześniejsze oczyszczenie szyby z ewentualnych glonów, kamienia lub innych zabrudzeń.

Dzięki podwójnej funkcji uchwyt można zamontować dwustronnie - przyssawki mogą być z przodu lub z tyłu grzałki. Mocując je z przodu można grzałkę przyczepić do przedniej szyby - widać wtedy ustawioną temperaturę w zbiorniku.

W miejscu zamocowania grzałki musi być zagwarantowana stała cyrkulacja wody. Uwaga! Grzałkę mocuje się w akwarium wypełnionym wodą! Może działać w dowolnej pozycji.

Grzałka działa w całkowitym zanurzeniu w wodzie - nie może wystawać ponad poziom wody.
Maksymalna głębokość zanurzenia to 80 cm.

Uwaga! Produkt ten nie powinien być traktowany jako odpad gospodarstwa domowego. Powinien być przekazany do odpowiedniego punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Moc100W
Długość20,8 cm
Kolorczarny
Przewód zasilającytak, z wtyczką
Stopień ochronyIP X8
Klasa ochronnościII
Napięcie zasilania220 - 240V AC
Częstotliwość50 - 60Hz
Pojemność akwariumod 60 do 100 litrów
Max. głębokość zanurzenia grzałki80 cm
Mocowanieuchwyt, przyssawki (w komplecie)

Przy zakupach za kwotę powyżej 500 zł przesyłkę wysyłamy na nasz koszt.

Dostępne formy wysyłki:

poczta-odbior w punkcie   pocztex-kurier48   inpost-kurier   inpost-paczkomat      odbior osobisty w Gostyninie

WYSYŁKA POCZTĄ
płatność przelewem lub on-line Przelewy24
13.99 PLN
WYSYŁKA POCZTĄ
płatność gotówką przy odbiorze
17.69 PLN
WYSYŁKA KURIEREM
płatność przelewem lub on-line Przelewy24
17.99 PLN
WYSYŁKA KURIEREM
płatność gotówką przy odbiorze
20.98 PLN
Odbiór osobisty
w siedzibie sklepu w Gostyninie
płatność tylko gotówką
0.00 PLN
WYSYŁKA POCZTĄ - Odbiór w punkcie
płatność przelewem lub on-line Przelewy24 
12.59 PLN
WYSYŁKA do PACZKOMATU InPost *
płatność przelewem lub on-line Przelewy24
14.99 PLN

Szanowni Państwo!

WAŻNE INFORMACJE

* W przypadku małych paczek (np. z krótkimi świetlówkami, oprawkami, uchwytami, małymi promiennikami UV-C czy statecznikami)
   istnieje możliwość wysyłki do Paczkomatu InPost.
   Jeśli taka wysyłka jest możliwa, pojawi się ta opcja w koszyku przy wyborze formy wysyłki podczas składania zamówienia.

UWAGA! Może zdarzyć się sytuacja, że w naszej bazie Paczkomatów brak jest adresu wybranego przez Państwa Paczkomatu. Oczywiście wyślemy przesyłkę do wybranego Paczkomatu, nawet jeśli nie wyświetla się w bazie.

Jeśli adres Państwa Paczkomatu nie pojawi się przy wyborze formy wysyłki w zamówieniu, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie poprzez:

1. kontakt z Biurem Obsługi Klienta przez FORMULARZ ZGŁOSZENIA
2. kontakt telefoniczny pod numerem 605 03 33 75
3. kontakt mailowy pod adresem info@aqua-light.pl

Poczta Polska zmieniła brzmienie regulaminu w części dotyczącej deklarowanych terminów dostarczenia paczek. Usługa Pocztex 48 dostarczana jest teraz w terminie do 72 godzin roboczych, nie wliczając w to sobót, niedziel i świąt. Co oznacza, że np. nadane przez nas paczki w czwartek do godz. 15.00 mogą dojść do Państwa dopiero we wtorek następnego tygodnia.

Jeśli zależy Państwu na szybkiej dostawie, prosimy o wybór wysyłki firmą kurierską.

Napisz opinię

Grzałka AQUAEL ULTRA HEATER Day&Night 100W z termostatem

Grzałka AQUAEL ULTRA HEATER Day&Night 100W z termostatem

Inteligentna grzałka do podgrzewania wody w akwariach w słodkowodnych i morskich, paludariach, akwaterrariach i w basenach w terrariach. Elektroniczny termostat utrzymuje precyzyjnie temperaturę wody z dokładnością do 0,25oC. Posiada termiczny wyłącznik bezpieczeństwa.
Polski produkt!

Pojemność akwarium: od 60l do 100l
Model AQUAEL ULTRA HEATER D&N 100W
Numer kat. 129616

Producent: AQUAEL

Śledź nas na Facebooku