Stateczniki do świetlówek T5, T8, PC

Nowe produkty

Stateczniki do świetlówek T5, T8, PC Ilość produktów: 96

W ofercie stateczników można znaleźć elektroniczne i magnetyczne stateczniki do świetlówek T5, T8 oraz Power Compact. Zapraszamy do przejrzenia rozbudowanej oferty, która pozwoli na dokonanie najlepszego wyboru.

Podkategorie

 • Stateczniki magnetyczne

  Stateczniki magnetyczne (indukcyjne) stosowane do zasilania głównie świetlówek serii T8 (o średnicy 26 mm). Wymagają stosowania zapłonników (starterów) w obwodzie rozruchowym.

 • Stateczniki Power Compact

  Oferujemy stateczniki elektroniczne i magnetyczne przeznaczone do zasilania świetlówek kompaktowych (Power Compact) m.in. http://aqua-light.pl/74-z-trzonkiem-2g11. W sprzedaży dostępne są stateczniki magnetyczne (indukcyjne) firm Vossloh Schwabe, Tridonic czy Electrostart, ale również stateczniki elektroniczne typu Multiwatt, charakteryzujące się bardzo szerokim zastosowaniem, np. do zasilania świetlówek o nietypowej mocy. Wydłużają żywotność świetlówek o 30-50%, eliminują migotanie i zapewniają natychmiastowy zapłon świetlówki. Ich zaletą jest także niska waga i minimalne nagrzewanie się podczas pracy.

 • Stateczniki elektroniczne T5

  Stateczniki elektroniczne do świetlówek T5 o średnicy 16 mm.

  Nie wymagają stosowania zapłonników (starterów). Do statecznika doprowadza się zasilanie 230V i ze złączy statecznika przewody prowadzi się już bezpośrednio do oprawek świetlówek.

  Nie ma możliwości stosowania stateczników magnetycznych i zapłonników do świetlówek T5.

 • Stateczniki elektroniczne T8

  Stateczniki elektroniczne do świetlówek T8 o średnicy rury 26 mm.

  Nie wymagają stosowania zapłonników (starterów). Do statecznika doprowadza się zasilanie 230V i ze złączy statecznika przewody prowadzi się już bezpośrednio do oprawek świetlówek.

  W porównaniu do stateczników magnetycznych:
  - ograniczają zużycie energii elektrycznej o około 15-20%,
  - wydłużają  czas pracy świetlówek o 10-50%,
  - niwelują efekt stroboskopowy (migotanie światła),
  - wydzielają w czasie pracy mniej ciepła.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 96 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 96 elementów

Śledź nas na Facebooku